Aktualności

Powiat Gliwicki w Gaszyn Challenge

Powiat Gliwicki w Gaszyn Challenge

Powiat Gliwicki nominowany został przez nasz partnerski Powiat Pucki do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych lub chorych - tzw. "Gaszyn Challenge", która polega na wykonaniu 10. prostych ćwiczeń fizycznych, zorganizowaniu zbiórki i wpłaceniu środków na szczytny cel – na pomoc w pokryciu kosztów leczenia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych lub chorych. 
 
Jako pracownicy Starostwa Powiatowego w Gliwicach przyjęliśmy wyzwanie, dlatego ćwiczymy dla Ani Kapko-Dębskiej, naszej koleżanki ze Starostwa Powiatowego w Gliwicach.
 
Zachęcamy wszystkich do wsparcia leczenia wzroku Pani Ani poprzez przekazanie darowizny na: Fundacja Siepomaga. https://www.siepomaga.pl/wzrok-ani
 
Do dalszego wyzwania Starosta Gliwicki nominował Pana Bartłomieja Kowalskiego, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego.
 
Skąd wzięło się Gaszyn Challenge?
Wszystko zaczęło się od strażaka z miejscowości Gaszyn. Druh Marcin Topór wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek, wpłacenia 5 zł na rzecz małego Wojtka chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i nominowania kolejnych osób do wykonania zadania. W ten oto sposób ruszyła akcja pod nazwą Gaszyn Challenge.
 
Akcja Gaszyn Challenge rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, wpłacić 5 złotych na chore dzieci lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Ćwiczą wszyscy!
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i życzy powodzenia w sportowych wyzwaniach!

Film z udziału w akcji dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce Multimedia/Powiat Gliwicki w oku kamery: http://www.starostwo.gliwice.pl/powiat-gliwicki-w-oku-kamery.html