Posprzątali wokół Moczur

Już po raz trzeci przeprowadzona została akcja sprzątania terenu wokół stawu Moczury w sąsiedztwie autostrady A1 w Knurowie.

- Akcję tę organizujemy co roku z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Ziemi – mówi jej inicjator, Andrzej Porada, radny Rady Miasta Knurów. – W tym roku szyki popsuła nam pogoda, tak więc sprzątanie odbyło się nieco później niż zwykle, bo 5 maja. W akcję chętnie włącza się co roku Miejskie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Knurowie. Dzięki przychylności jego dyrektorki, Barbary Hankus, zawsze można na nie liczyć.

Ekologiczną akcję wspiera też od początku knurowskie koło nr 28 Polskiego Związku Wędkarskiego, kierowane obecnie przez prezesa Zbigniewa Gwiżdża. W tym roku w wielkim sprzątaniu wokół Moczur uczestniczyło ponad trzydziestu gimnazjalistów z klas pierwszych wraz z nauczycielami Alicją Jagieniak i Tomaszem Kowalskim, a także wędkarze. W miniony piątek wszyscy wspólnymi siłami zbierali śmieci. Najwięcej wśród odpadów było butelek, plastików, opakowań, jednorazówek itp., ale nie brakowało też m.in. opon i starego sprzętu AGD.  Uczestnicy akcji zostali wyposażeni w rękawice i worki na odpady, zakupione przez Urząd Miasta Knurowa, a o odbiór zebranych śmieci zadbała spółka KOMART.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję – dodaje Andrzej Porada. – Na jesieni planujemy kolejną, która odbędzie się z okazji Sprzątania Świata.