Aktualności

Posadzili drzewa

Posadzili drzewa

Z inicjatywy gliwickiej firmy KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. we współpracy z Nadleśnictwem Rudziniec, 6 listopada 2021 r. posadzono 172 drzewa w parku dendrologicznym za budynkiem Nadleśnictwa w Rudzińcu.
Sadzonki rozmaitych drzew sadzili pospołu m.in.: pracownicy KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o., strażacy-ochotnicy z OSP Brzezinka, młodzi członkowie klubu sportowego z Brzezinki wraz z rodzicami, pracownicy Nadleśnictwa Rudziniec wraz z nadleśniczym, Wiesławem Kucharskim oraz starosta gliwicki, Waldemar Dombek reprezentujący samorząd oraz inni goście.
- Nasza firma, choć specjalizuje się w branży motoryzacyjnej, bo produkujemy nadwozia, zderzaki i części karoserii, bierze czynny udział w akcjach ekologicznych i bardzo dba o środowisko naturalne. Inicjatywa wysadzenia 1785 drzew, bo tyle udało nam się ich posadzić w okolicznych lasach, to wielka korzyść dla przyszłych pokoleń gminy Rudziniec i powiatu gliwickiego – podkreślał Rafał Lechowski, wiceprezes KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o.
Odsłonięto także pamiątkową tablicę, na której znalazła się liczba posadzonych drzew - 1785, różnych gatunków, jak m.in. sosna, dąb, buk, dereń, czy jarzębina itd.
Po ciężkiej pracy na zebranych czekał poczęstunek, w tym wspaniały tort, który wyglądał jak prawdziwy las i lasem wybornie smakował…
Facebook