Aktualności

Podsumowanie wyprawy do Chin

Podsumowanie wyprawy do Chin

15 marca podsumowana została Szkolna Ekspedycja Pilchowice-Chiny przez Knurów.

Wyprawa trwała od 7 do 23 stycznia i brało w niej udział 12 uczniów pilchowickiego gimnazjum oraz Technikum nr 1 Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie wraz z dwoma opiekunami – jednym z nich był Adam Ziaja, pomysłodawca cyklu Szkolnych Ekspedycji, których było już dwanaście.

Wędrownicy na spotkaniu podzielili się wrażeniami z podróży. W hali sportowej przy Zespole Szkół w Pilchowicach można było dzięki nim poczuć prawdziwie chińskie klimaty – była relacja fotograficzna, wspaniałe opowieści, film z wyprawy, wystawa zdjęć, w tle brzmiała muzyka Państwa Środka, a spotkanie uwieńczył poczęstunek rodem z Chin. Miło nam poinformować, że Starostwo Powiatowe w Gliwicach oraz Wiadomości Powiatu Gliwickiego znalazły się w gronie instytucji i mediów, które otrzymały specjalne podziękowania za wsparcie udzielone XII Szkolnej Ekspedycji Pilchowice – Chiny przez Knurów.

- Gratuluję młodym wędrowcom kolejnej udanej wyprawy. Jak zawsze była perfekcyjnie przygotowana, za co należą się duże brawa organizatorom – mówi wicestarosta Ewa Jurczyga, która na spotkaniu reprezentowała Powiat Gliwicki. – Szkolne Ekspedycje to wspaniały sposób na poznawanie świata przez młodzież. Młodzi ludzie przy tej okazji uczą się samodzielności, odpowiedzialności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także szlifują języki obce.