Podsumowanie – oraz przygotowanie do kolejnej – kwalifikacji wojskowej

19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Gliwicach odbyła się narada szkoleniowo-rozliczeniowa pracowników miast i gmin z terenu powiatu gliwickiego odpowiedzialnych za organizację, przygotowanie i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej.

- Dziękuję państwu za wzorowe przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w 2018 roku – mówił do uczestników narady starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Po raz kolejny nasz powiat wywiązał się z tego zadania bardzo dobrze. Pod względem stawiennictwa zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie wśród powiatów ziemskich, a drugie wśród wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. To w dużej mierze zasługa współpracujących z nami miast i gmin oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach.

W dowód uznania starosta wręczył osobom reprezentującym te instytucje pamiątkowe statuetki. Otrzymali je: kmdr ppor. Dariusz Szlachcic z WKU w Gliwicach, dr n. med. Tomasz Reginek – przewodniczący Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Gliwickiego, Maria Długaj z Urzędu Gminy w Gierałtowicach, Irena Niedzielska z Urzędu Gminy w Wielowsi, Magdalena Frychel z Urzędu Gminy w Rudzińcu, Barbara Nawrat z Urzędu Miejskiego w Sośniowicach, Aleksandra Delanowska-Mazur z Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, Irena Pawliczek z Urzędu Gminy w Pilchowicach, Anna Salbet z Urzędu Miejskiego w Toszku oraz Beata Zawadzka z Urzędu Miejskiego w Knurowie.

Po podsumowaniu kwalifikacji wojskowej w 2018 r. podane zostały informacje na temat przeprowadzenia kwalifikacji w 2019 r. Przekazał je Zbigniew Maćkowiak z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Informatyki Starostwa Powiatowego w Gliwicach, informując przedstawicieli gmin o związanych z tym terminach i obowiązkach samorządów.

Kwalifikacja wojskowa w 2019 r. dla mieszkańców powiatu gliwickiego prowadzona będzie w siedzibie WKU w Gliwicach przy  ul. Zawiszy Czarnego 7. Rozpocznie się 18 marca, a zakończy 12 kwietnia.