Aktualności

Pasowanie na uczniów

Pasowanie na uczniów

30 września w Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.
 
Do braci uczniowskiej przystąpiło 3 uczniów: Julia Ciubak, Dawid Szady i Kacper Czerwiński. Uroczyście złożyli oni przysięgę, a dyrektor Alina Jaworska przyjęła ich do społeczności Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, pasując ich na uczniów i wręczając pamiątkowe medale, tradycyjnie przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Nowi uczniowie wkroczyli w progi szkoły po „czerwonym dywanie”, radośnie witani przez starszych kolegów, koleżanki oraz nauczycieli i pracowników szkoły – „rogami obfitości”. Oprócz uczniów klas pierwszych w szkolnych progach powitani zostali również nowi uczniowie klas starszych: Sandra Sharmach, Katarzyna Borodajko, Weronika Malka, Anita Huczwa i Adama Połoszczański.
 
W tym jakże ważnym w życiu każdego ucznia dniu, młodzi adepci w odświętnych strojach, wraz z rodzicami i wychowawcami mieli okazję wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, która z pewnością będzie wspaniałą pamiątką z tego ważnego wydarzenia.
 
Nie był to jednak koniec atrakcji w tym dniu w szkole. Po uroczystościach związanych z przyjęciem nowych uczniów, wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto. Odbyła się zabawa z okazji Dnia Chłopaka, wybory chłopaka „Naj…” w siedmiu kategoriach, zabawy, konkursy, tańce i oczywiście słodki poczęstunek.