Aktualności

Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie

Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie

4 października w Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Do braci uczniowskiej przystąpiło 10 uczniów: Paulina Napieralska, Joanna Sekuła, Tomasz Cichocki, Piotr Łukasik, Zuzanna Kentnowska, Paweł Suchanek, Aleksandra Korus, Wojciech Bernacki, Wiktoria Waszak i Szymon Dyrbuś. Nowi uczniowie przeszli otrzęsiny, a starsi koledzy przygotowali dla nich wiele konkurencji i zabaw – było m.in. picie mleka z miseczki na kolanach, test pakowania plecaka, test krzepy, makijaż z mąki, a także zabawa plastyczna pt. „Portret Pani Dyrektor”. Wszyscy bawili się znakomicie, a nowi uczniowie dzielnie stawili czoła wszystkim wyzwaniom.

Po otrzęsinach uczniowie złożyli uroczystą przysięgę w śląskiej gwarze i przysięgli stać na straży tradycji śląskiej ziemi. Dyrektor Alina Jaworska uroczyście przyjęła nowych uczniów do społeczności Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz piękne drewniane tarcze wykonane przez starszych uczniów.

Nie był to jednak koniec atrakcji w tym dniu. Po uroczystościach związanych z pasowaniem na ucznia wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto. Odbyła się zabawa z okazji Dnia Chłopaka, wybory chłopaka „Naj…” w siedmiu kategoriach, zabawy, konkursy i oczywiście tańce.