Aktualności

Partnerska wizyta

Partnerska wizyta

W Starostwie Powiatowym w Gliwicach z wizytą gościła delegacja Powiatu Calw w Niemczech. Jest to partnerski samorząd Powiatu Gliwickiego.

Wizyta miała miejsce 4 września. Była zwieńczeniem kilkudniowego pobytu delegacji Powiatu Calw w naszym powiecie, związanego z udziałem w XIX Dożynkach Powiatu Gliwickiego i Gminy Gierałtowice w Paniówkach, w których uczestniczyły także reprezentacje pozostałych partnerskich samorządów – Powiatu Mittelsachsen w Niemczech i Powiatu Puckiego.

W skład delegacji Powiatu Calw wchodzili naczelnicy starostwa tego samorządu, burmistrzowie oraz przewodniczący frakcji tamtejszej rady. Goście podczas wizyty w Starostwie Powiatowym w Gliwicach przyjęci zostali przez wicestarostę Ewę Jurczygę, sekretarza Powiatu Gliwickiego Magdalenę Budny i skarbnik Marię Owczarzak-Siejko. Zapoznali się z pracą urzędu oraz funkcjonowaniem struktur samorządowych w Polsce. Po obejrzeniu prezentacji na temat Powiatu Gliwickiego zadawali szereg pytań, które dotyczyły m.in. finansowania i organizacji służby zdrowia, a także relacji samorządów powiatowych i gminnych. Spotkanie było okazją do rozmów na temat dotychczasowej współpracy oraz dalszych wspólnych przedsięwzięć. Zakończyło je pożegnanie ze starostą gliwickim Waldemarem Dombkiem.

- W imieniu mieszkańców naszego powiatu bardzo dziękuję za to, że towarzyszyliście nam w czasie dożynek, największego święta rolników – mówił starosta Waldemar Dombek. – Proszę przekazać pozdrowienia mieszkańcom bliskiego nam Powiatu Calw.

- Bardzo dziękujemy za gościnne przyjęcie – zwracał się do starosty gliwickiego Norbert Weiser, naczelnik Wydziału ds. Młodzieży, Spraw Socjalnych i Integracji w starostwie Powiatu Calw. – Ta wizyta po raz kolejny pokazała, jak serdeczna jest nasza współpraca.