Aktualności

Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich

Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich

4 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie można było wysyłać kartki do uczestników Powstania Warszawskiego. A wszystko to za sprawą ogólnopolskiej kampanii „BohaterOn”.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W ciągu dwóch edycji do Powstańców Warszawskich wysłano ok. 215 tys. kartek i listów.

- W tym roku odbyła się już trzecia edycja tej kampanii, od początku bierze w niej udział nasza placówka – mówi nauczycielka Joanna Rapcia-Jemioło, która wraz z nauczycielką Katarzyną Szwarczyńską koordynuje akcję w ZSZ nr 2. - Przyłączyliśmy się do niej, bo to „żywa” lekcja historii dla naszych uczniów. Coraz mniej wśród nas jest uczestników Powstania Warszawskiego, dlatego to niezwykle cenne, że możemy ich uhonorować i podziękować im.

4 października w szkole przygotowano specjalne stoisko, gdzie tego dnia każdy mógł podejść, uzyskać informacje o przedsięwzięciu i oczywiście wypełnić kartkę.

- Poprzez udział w akcji chcemy uczcić ludzi – bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność. Dziękujemy Powstańcom Warszawskim za ich odwagę i walkę, a na ich pięknych życiorysach chcemy budować współczesne morale. Dali nam piękny przykład walki o największe wartości – mówiła Małgorzata Kowaliszyn, uczennica ZSZ nr 2, która uczestniczyła w akcji.