Ośrodek Harcerski w Łączy wymaga wsparcia

Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej prowadzi zbiórkę funduszy na reaktywację Ośrodka Harcerskiego w Łączy (gm. Rudziniec).

- Naszym skromnym marzeniem jest, aby jeszcze w tym roku odbyły się tam pierwsze biwaki harcerskie, a dzieci i młodzież z powiatu gliwickiego mogły na terenie ośrodka mieć swój bezpieczny, stały kąt blisko natury – mówi phm. Katarzyna Moskała, zastępca komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu „OdpalProjekt.pl”. Oto link do tej strony – https://odpalprojekt.pl/p/Laczy-nas-przygoda.

- Pomóż nam odbudować to wyjątkowe miejsce, byśmy mogli realizować naszą misję – apelują harcerze. Piękne tereny w Łączy od dziesięcioleci służą harcerzom z Gliwic i powiatu gliwickiego. Dawniej było to miejsce niezapomnianych obozów, później baza biwakowa.

Obecnie, po koniecznym wyburzeniu dawnej infrastruktury, w Łączy docelowo powstać ma baza biwakowa wyposażona w: 4 domki drewniane, w tym jeden z dostępem do wody i prądu; zielony teren na namioty obsiany trawą; kontener sanitarny oraz szambo; kontener magazynowy na sprzęt; lampy solarne; ogrodzenie; drewnianą bramę oraz maszt flagowy; krąg ogniskowy.

- Sami nie damy rady – informują harcerze, którzy szacują koszt niezbędny do wystartowania bazy na ok. 100 tys. zł.

Kto był w Łączy ten wie, jak ważne jest to miejsce dla gliwickiego harcerstwa. Pozwala na organizację dostępnych dla każdego, niedrogich wyjazdów weekendowych, podczas których dzieci mogą przebywać blisko natury. Gry terenowe czy wędrówki po okolicznych lasach pozostawiają nie tylko wiele wspaniałych wspomnień, ale również pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności, niezbędnych każdemu zuchowi i harcerzowi.