„Obieżyświat”, czyli I harcerski rajd samochodowy

500-kilometrowa trasa prowadząca przez dwa kraje, przejechana w trzy dni przez trzy samochody, w których podróżowało 15 osób w wieku 3-33 lat, do tego zwiedzona jedna jaskinia, jeden zamek, dwie kopalnie i kilka miast – tak najkrócej można opisać I harcerski rajd samochodowy „Obieżyświat”, który trwał od 11 do 13 maja.

W rajdzie udział wzięła kadra Szczepu Harcerskiego IGNIS w Toszku wraz z przyjaciółmi i rodzinami. Były to trzy dni pełne zabawy, śpiewania harcerskich piosenek, zajęć integracyjnych, „ładowania własnych akumulatorów” i przede wszystkim zwiedzania otaczającego nas świata zorganizowane dla tych, którzy przez cały rok robią coś dla innych, dla tych młodszych. Uczestnicy odwiedzili m.in. Pałac w Javorniku, Jaskinię Na Pomezi oraz Stare Miasto w Czechach, a także Kopalnię Uranu w Kletnie i Kopalnię Złota w Złotym Stoku.
- Rajd odbył się dzięki wsparciu pozyskanemu w ramach hufcowego minigrantu „Na zewnątrz i do wewnątrz” oraz toszeckiemu ks. proboszczowi, za co bardzo serdecznie dziękujemy – mówi phm. Monika Buchalik, komendantka Szczepu Harcerskiego IGNIS w Toszku.