Aktualności

Nowy sprzęt w szpitalu

Nowy sprzęt w szpitalu

Szpital w Pyskowicach Sp. z o.o. wzbogacił się o nowy sprzęt i aparaturę medyczną. Powiat Gliwicki przekazał na ich zakup dotację w wysokości ponad 256 tys. zł.

Nowo zakupiony sprzęt to: wideogastroskop, wideokolonoskop, źródło światła, dwa aparaty KTG z systemem telemetrii oraz cztery pompy infuzyjne strzykawkowe.

- Sprzęt ten wpłynie na unowocześnienie pracowni endoskopii, aparat KTG zapewni dodatkowe bezpieczeństwo dziecka i komfort matki w ciąży i w trakcie porodu, zaś pompy infuzyjne są nieocenioną pomocą przy precyzyjnym podawaniu leków – informuje prezes Szpitala w Pyskowicach, Leszek Kubiak. – Dziękujemy Powiatowi Gliwickiemu za przekazane środki na doposażenie placówki.

Przypomnijmy, że w lipcu 2013 r. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital w Pyskowicach został przekształcony w spółkę prawa handlowego, w której 100% udziałów posiada Powiat Gliwicki.

- W miarę możliwości staramy się sukcesywnie doposażać nasze szpitale – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Nowy sprzęt poprawi możliwości leczenia i zwiększy komfort pracy lekarzy oraz pielęgniarek, co przekłada się również na zdrowie pacjentów. Dbamy o to, by zapewnić mieszkańcom naszego powiatu jak najlepsze warunki leczenia, doposażenie szpitala to kolejne działanie w tym kierunku.