Aktualności

Nowy sprzęt na Oddziale Noworodkowym Szpitala w Pyskowicach

Nowy sprzęt na Oddziale Noworodkowym Szpitala w Pyskowicach

16 marca odbyła się miła uroczystość przekazania aparatu do nieinwazyjnego wspomagania oddechu noworodka (NCPAP) Oddziałowi Noworodkowemu Szpitala w Pyskowicach.

Aparat został zakupiony w połowie ze środków przekazanych przez sponsorów: 3DF Ornat Adam Szopa Leszek Balcarczyk spółka jawna i firmę Ekspresowa Komunikacja Drogowa sp. z o. o. oraz Powiat Gliwicki. Całkowity koszt sprzętu wyniósł ponad 27 tysięcy złotych.

W uroczystości przekazania oddziałowi aparatu do nieinwazyjnego wspomagania oddechu noworodka udział wzięli starosta gliwicki Waldemar Dombek, wicestarosta Adam Wojtowicz, zaś sponsorów reprezentował Bogdan Leśniowski. W imieniu szpitala podziękowania za tak cenny sprzęt złożył prezes Leszek Kubiak oraz ordynator oddziału noworodków Joanna Wyrobek-Lipp.

Podczas spotkania przypomniano o wsparciu, jakie Szpital w Pyskowicach otrzymał ze strony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Nie byłoby ono możliwe bez zaangażowania się Bogdana Leśniowskiego, który na każdym etapie wspierał naszą inicjatywę doposażenia oddziału noworodkowego w nowoczesny sprzęt – mówił prezes Kubiak. Bogdan Leśniowski to bowiem nie tylko przedstawiciel firm-sponsorów, ale także wieloletni organizator sztafet biegowych na Przystanek Woodstock, rozpoczynających się w Knurowie, a kończących się w Kostrzynie nad Odrą.  

Na zakończenie spotkania starosta Waldemar Dombek podkreślił, że wszelkie działania wspierające szpitale w tak trudnych okresach zasługują na szczególne podziękowania i świadczą o zrozumieniu trudnej sytuacji służby zdrowia.