Aktualności

Nowe przedszkola w Sośnicowicach i Knurowie

Nowe przedszkola w Sośnicowicach i Knurowie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, trwały intensywne przygotowania ze strony samorządów do zapewnienia, jak najlepszych warunków, w których najmłodsi będą stawiać swoje pierwsze edukacyjne kroki. W Knurowie i Sośnicowicach, przed inauguracją pierwszego dzwonka dla maluchów, oddano do użytku nowoczesne przedszkola.

W Sośnicowicach otwarto nowe Gminne Przedszkole w Smolnicy, wokół którego powstał piękny plac zabaw oraz teren z przeznaczeniem na miejsca parkingowe dla pracowników. W nowoczesnym, jednopoziomowym budynku znajdują się cztery sale z zapleczem sanitarnym dla maluchów, duża kuchnia z magazynami podręcznymi i chłodnią, pomieszczenia administracyjne, szatnie, sanitariaty ogólnodostępne oraz duża sala wielofunkcyjna.

Równie atrakcyjne, ale także nowoczesne i funkcjonalne przedszkole zostało otwarte w Knurowie. Miejskie Przedszkole nr 1 znajduje się w obiekcie dotychczas użytkowanym przez Miejską Szkołę Podstawową nr 6. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych - w tym celu wykonano niezbędne podjazdy oraz zamontowano windę.

Knurowski magistrat informuje, że remont budynku, który rozpoczął się w 2019 roku, uwzględniał szerokie prace adaptacyjne, pozwalające na udostępnienie 120 nowych miejsc przedszkolnych w ramach pięciu  nowych oddziałów. Zauważyć należy również, że nowe przedszkole posiada także wystarczające zaplecze, aby przyjąć pod swój dach sześć oddziałów zerówkowych, które do tej pory funkcjonowały na terenie szkół.

Nowoczesne placówki nie tylko wzmacniają i tak już bogatą ofertę oświatową w powiecie gliwickim, ale także pozwolą jeszcze sprawniej wykorzystać możliwość realizacji programów edukacyjnych, w tym także dla najmłodszych.