Aktualności

Nowe maszyny ułatwią pracę Zarządowi Dróg Powiatowych

Nowe maszyny ułatwią pracę Zarządowi Dróg Powiatowych

W połowie grudnia br. Zarząd Dróg Powiatowych za blisko 82 tysiące złotych nabył nowe maszyny, które usprawnią działania jednostki. Do floty ZDP dołączyły ubijak stopowy za 9 594,00 zł, przyczepa za 15 932,00 zł oraz walec lekki o wartości 56 334,00 zł.
Każda z maszyn ma do zrealizowania konkretne zadania. I tak ubijak posłuży do awaryjnych napraw zapadniętych chodników, remontu kanalizacji deszczowej, ale też zagęszczania rowów i skarp w trudno dostępnych miejscach. Przyczepa z kolei jest specjalnie dedykowana do przewozu na teren budowy minikoparki, która już od dwóch lat dzielnie pracuje dla Zarządu Dróg Powiatowych. Najdroższa z inwestycji – walec zdecydowanie podniesie jakość wykonywanych robót, a jego głównym zadaniem jest utwardzanie poboczy na sieci dróg powiatowych, a także uzupełnianie ubytków nawierzchni dróg z kruszywa. Maszyna będzie także wykorzystywana do remontów masą na gorąco w miejscach usuwania awarii.
Nowe nabytki poprawią wydajność i efektywność działań, podnosząc przy tym wyraźnie standard wykonywanych robót. Już teraz możemy zobaczyć efekty pracy nowych maszyn na drogach powiatu gliwickiego, które codziennie przecież przemierzamy!
Facebook