Nocą na Zamek w Toszku

20 maja będzie wyjątkowa noc – ożyją wtedy muzea, a także Zamek w Toszku.

Z tej okazji zapraszamy na XII Brewerie Toszeckie, połączone z II Nocą Muzeów na Zamku w Toszku. Atrakcje zaczną się już o godz. 17.00 i potrwają do późnej nocy. Wśród nich są m.in. koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy dawnego tańca, wystawy, walki rycerskie, gry i zabawy oraz wykłady – w tym poświęcone modzie i zaleceniom dietetycznym sprzed kilku wieków. Na zamkowym dziedzińcu rozbije się obóz średniowieczny ze stanowiskiem łuczniczym oraz przymierzalnią dawnych strojów.

Szczególnie gorąco polecamy koncert Przemka Strączka & Asian Strings Collective, który rozpocznie się o godz. 18.00. Strączek to jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych, kompozytor i aranżer, zdobywca wielu muzycznych nagród w kraju i zagranicą. W Toszku zaprezentuje się z grupą Asian Strings Collective, w której grają muzycy m.in. z Singapuru, Chin i Meksyku. Przemek Strączek niedawno wydał z nią płytę „Three Continents”, która zachwyciła miłośników jazzu i muzyki etno. Z kolei od godz. 17.00 do 24.00 będzie można bezpłatnie zwiedzać Centrum Ekspozycji Historycznych z salą multimedialną – jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych naszego powiatu.

Organizatorami tych wszystkich atrakcji są Centrum Kultury „Zamek w Toszku” oraz Powiat Gliwicki.

Szczegółowy program na załączonym plakacie.