Aktualności

Niepodległa na stulecie Bitwy Warszawskiej - bezpłatna wystawa do pobrania

Niepodległa na stulecie Bitwy Warszawskiej - bezpłatna wystawa do pobrania

WYSTAWA DO POBRANIA „BITWA WARSZAWSKA. STULECIE ZWYCIĘSTWA” 
 
W imieniu Biura Programu „Niepodległa”, zapraszamy Państwa do korzystania z bezpłatnej wystawy poświęconej tematyce wojny polsko-bolszewickiej. Ekspozycja składa się z 20 plansz ukazujących najważniejsze postacie, fakty oraz ciekawostki związane z historią tamtego okresu. Na wystawie pokazane zostały również zabytki ze zbiorów Muzeum oraz zdjęcia z 1920 roku. Teksty merytoryczne wystawy przygotował zespół specjalistów z Muzeum Wojska Polskiego.  
 
Wystawa może być wykorzystana na użytek własny, na potrzeby instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego, szkół bądź organizacji pozarządowych. Aby skorzystać z wystawy, należy pobrać pliki ze strony internetowej: https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/bitwa-warszawska-stulecia-zwyciestwa-bezplatna-wystawa-do-pobrania/
 
Przypominamy Państwu również o ogólnopolskim konkursie literackim „1920”, organizowanym przez Biuro Programu „Niepodległa”. Prace nieprzekraczające 30 000 znaków ze spacjami można przesyłać w terminie do 15 sierpnia 2020 roku na adres: konkurs@niepodlegla.gov.pl. Najlepsze dzieła zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidzianych zostało również 10 nagród  pieniężnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.
 
17 kwietnia ruszył Projekt „Wiktoria”. Niezwykły cykl historyczny stworzony przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Fundacją Ośrodek KARTA. Projekt ten tworzą publikowane przez najbliższe 7 miesięcy, na stronie https://niepodlegla.gov.pl/ oraz na łamach prasy, materiały (fragmenty listów, wspomnień, oficjalne noty oraz wycinki z prasy), które pokażą jak wyglądały kolejne tygodnie roku 1920.