Najpiękniejsze stajenki

Na konkurs plastyczny ogłoszony przez Towarzystwo Przyjaciół Paniówek wpłynęło kilkanaście prac. Trudno odmówić im uroku, a ich autorom talentu, weny twórczej i pomysłowości. Okazało się że stajenkę można zbudować na przykład z ... makaronu, bądź udanie wkomponować w nią nuty.

Wyniki ogłoszono 6 stycznia w miejscowym Parku Joanny, tuż po Orszaku Trzech Króli. Oto zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach: Praca zbiorowa (instytucje, stowarzyszenia) – Chór Cecylia z Paniówek; Kategoria dzieci – Amelia i Anna Mijacz; Kategoria dorośli: Maria Mryka. Wśród wyróżnionych znalazła się „makaronowa” stajenka Barbary Wrzesińskiej. Prace oceniało jury w składzie: Dominika Sas (architekt), Joanna Bartoszek (dyrektorka Przedszkola w Paniówkach) i Aleksander Sas (architekt).

Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez właścicieli prywatnych firm z Paniówek, Gminę Gierałtowice i Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Wraz z gratulacjami wręczyli je Leszek Żogała – wójt Gminy Gierałtowice i Damian Smorz – prezes Towarzystwa Przyjaciół Paniówek. Natomiast publiczność doceniła autorów stajenek gromkimi brawami.

Foto: Jerzy Miszczyk