Najlepsza przestrzeń publiczna – trwa głosowanie

Gminne Centrum Społeczno-Kulturalne i Biblioteka w Sośnicowicach oraz Ośrodek Zdrowia w Przyszowicach walczą o tytuł „Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2017”. Do końca sierpnia potrwa głosowanie internautów.

Do tegorocznej, 18. edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego zgłoszono 27 realizacji, które zlokalizowane są na terenie 17 gmin . Wśród nich znajdują się realizacje z gminy Sośnicowice i gminy Gierałtowice w powiecie gliwickim: Gminne Centrum Społeczno-Kulturalne i Biblioteka w Sośnicowicach oraz Ośrodek Zdrowia w Przyszowicach (gm. Gierałtowice).

Zgłoszone do konkursu realizacje oceni we wrześniu jury złożone z przedstawicieli Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej, zaś odrębną nagrodę przyznają internauci. Do końca sierpnia poprzez stronę http://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2017 można głosować na wybrane projekty. Najpopularniejsza realizacja zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt jury, które rozstrzygnie o przyznaniu nagród i wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego. Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w listopadzie br.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział w Katowicach, pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.