Aktualności

Najlepsza mundurówka w Polsce

Najlepsza mundurówka w Polsce

Uczniowie z prowadzonego przez Powiat Gliwicki Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie są najlepszą mundurówką w Polsce. Zdobyli złoto i srebro w prestiżowym VI Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, który odbywał się 5-7 kwietnia na terenie Łaz i Ogrodzieńca.

Bieg Rzeźnika, Formoza, Wietnam, Komandos, Szturm na Zamek – to tylko niektóre z 14 konkurencji rozgrywanych w trakcie trzydniowego VI Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych działające w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jego celem było wyłonienie najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej  przygotowującej potencjalnych kandydatów do służb mundurowych. Konkurencje rozgrywane w turnieju obejmowały dyscypliny z obszaru tzw. sportów wymagających  ponadprzeciętnych umiejętności, miały  charakter pracy zespołowej i wymagały od uczestników wykazania się odpornością fizyczną i psychiczną, a także umiejętnością podejmowania szybkich decyzji, pracy zespołowej oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Konkurencje odbywały się niemal bez przerwy i były rozgrywane w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Już po pierwszym dniu drużyna z knurowskiej mundurówki w składzie: Łukasz Ptak, Łukasz Bednarz, Krzysztof Żeno i Szymon Prajsnar została liderem turnieju i poziom ten utrzymała przez kolejne dwa dni, uzyskując tytuł zwycięzców turnieju. Oprócz tytułu najlepszej mundurówki w Polsce, otrzymała cenne nagrody, a także symboliczny miecz przechodni. Ma też zapewnione złote indeksy, czyli darmowe studia I stopnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tworzący ją uczniowie zostali również liderami w trzech konkurencjach: Ponton, Formoza i Tor Przeszkód.

Drugi zespół z tej szkoły, reprezentujący także KS Spartan w Knurowie, zakończył turniej zajmując drugie miejsce. Uczniowie: Mateusz Hajbura, Mateusz Kubiak, Michał Kluczniok i Kamil Budziński otrzymali srebrne indeksy. Bezkonkurencyjni byli w konkurencjach Komandos i Orientering.

Te zwycięstwa stanowią wielki sukces klas mundurowych z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Projekt o nazwie Klasa Mundurowa realizowany jest tu od siedmiu lat pod czujnym okiem sierżanta Sławomira Tokarza, koordynatora projektu Katarzyny Szwarczyńskiej i innych nauczycieli w nim uczestniczących.