Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka

Po raz kolejny Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach przygotował  moc atrakcji dla dzieci w różnym wieku.

31 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Pyskowicach odbył się coroczny festyn z okazji  Dnia Dziecka. Tegoroczny festyn został połączony z podsumowaniem trwającego od roku 2017 projektu Erasmus+ „Wykorzystanie terapii w kształceniu uczniów z niepełnosprawnością”. Na imprezę zaproszono szkołę partnerską z Czech Základní škola a Praktická škola oraz szkoły z powiatu gliwickiego. Dla wszystkich dzieci przygotowano moc atrakcji: stanowiska sportowe z nagrodami, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne oraz pokazy służb mundurowych. Klasa mundurowa z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach zaprezentowała techniki samoobrony. Nie brakowało ochotników, którzy chcieli wypróbować swoje możliwości. Natomiast pokaz Państwowej Straży Pożarnej w Pyskowicach zakończył się wylaniem gaśniczej piany, co sprawiło wszystkim uczestnikom niesamowitą radość. Podczas tak ważnego dnia nie można było zapomnieć o starszych uczestnikach. Specjalnie dla nich zorganizowano turniej piłki nożnej. W turnieju wzięło udział 6 drużyn. Po emocjonujących meczach nadszedł czas na wręczenie medali i pucharów. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Pyskowicach, drugie Zespół Szkół Specjalnych w  Pyskowicach, trzecie Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach.

-  Organizatorzy festynu stawiali przede wszystkim na dobrą zabawę, integrację oraz zdrową rywalizację – informuje Katarzyna Paciepnik, nauczyciel ZSS w Pyskowicach.

Szkoła przekazuje serdeczne podziękowania sponsorom, którzy wsparli organizację festynu: T. Serafinowi – Piekarnia „Smakosz” Bycina; Piekarni „Katarzynka” Pyskowice; Sklepowi firmowemu „Madej & Wróbel” Pyskowice; Księgarni „Drama” Pyskowice; Zakładowi Masarskiemu Suchanek Pyskowice; Carrefourowi Market Pyskowice; Sklepowi „MAX” Gliwice.