Mistrzowie tenisa stołowego

Podczas XVIII Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym, jakie odbyły się w niedzielę 12 listopada w hali sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach, przy stołach do ping-ponga zmierzyło się blisko stu zawodników z całego powiatu. W wyrównanej walce, podczas „zdrowej rywalizacji”, pokazali prawdziwą klasę!

- Gra była bardzo ostra, a poziom tegorocznych mistrzostw naprawdę wysoki, zwłaszcza w kategorii seniorek i seniorów. Ostatni ping-pongiści odeszli od stołów przed godziną 18.00, a rozgrywki zaczęły się o 10.00 rano. To była naprawdę emocjonująca gra – ocenia Leszek Pięta, sędzia główny tegorocznych mistrzostw.

Uczestnicy zmierzyli się w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płcie: żak/żaczka, młodzik/młodziczka, kadet/kadetka, junior/juniorka, senior/seniorka. Do walki zagrzewali ich m.in. Krystian Kiełbasa – radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Waldemar Dombek – starosta gliwicki, Jacek Zarzycki z Zarządu Powiatu Gliwickiego, Andrzej Frejno – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego, Justyna Fijołek-Ziobrowska – naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM w Pyskowicach  oraz pyskowiccy radni: Andrzej Owczarek, Bogusław Domagała i Marek Drobnicki, a także Sławomir Adamczyk – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Gliwicach z siedzibą w Pyskowicach.

- Cieszę się, że zawodnicy tak licznie stawili się na nasze mistrzostwa. Świadczy to o tym, że tradycje tenisa stołowego w powiecie gliwickim są naprawdę silne. Rozgrywki ping-pongowe odbywają się bowiem na terenie obecnego powiatu gliwickiego od 1957 roku, czyli już 60 lat! Poprzez nasze rozgrywki popularyzujemy tę dyscyplinę sportu, bardzo widowiskową i przyjemną, choć także wymagająca kondycji i zręczności – mówił Waldemar Dombek, starosta gliwicki.

Emocji naprawdę nie brakowało! Najbardziej swoją grę przeżywali najmłodsi, choć i w starszych kategoriach trudno było pogodzić się z przegraną. Dopisali reprezentanci niemalże wszystkich klubów tenisa stołowego z terenu powiatu gliwickiego. Zawodnicy i organizatorzy zgodnie orzekli, że były to bardzo udane zawody.

Poniżej podajemy tabele wygranych do trzech pierwszych miejsc (system pucharowy do dwóch przegranych, uczestnicy grali do trzech setów, każdy z nich zagrał minimum dwa mecze):

W kategorii żaczki:

2 miejsce: Maria Gralok z Pniowa
3 miejsce: Barbara Kopyra z Pniowa
W kategorii seniorów:
1 miejsce: Dariusz Steuer z Ligoty Łabędzkiej (niezwyciężony mistrz powiatu gliwickiego od wielu lat!)
2 miejsce: Krzysztof Piwowarski z Ligoty Łabędzkiej
3 miejsce: Witold Nowakowski z Pyskowic

Gratulujemy!

O profesjonalne przygotowanie rozgrywek, m.in. zapewnienie odpowiednich stołów, barierek i sprzętu zadbali w szczególności Marcin Kwaśniok – szef Rady Sportu Powiatu Gliwickiego oraz Andrzej Janecki – prezes UKS „Feniks” z Pyskowic wraz z członkami klubu. Organizatorami XVIII Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym byli Powiat Gliwicki we współpracy z Samorządem Miasta Pyskowice oraz UKS „Feniks” z Pyskowic.