Aktualności

Mieszkańcy wspierają nasze szpitale

Mieszkańcy wspierają nasze szpitale

W niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej się wszyscy znajdujemy, nie brakuje wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Szpitale w Knurowie i w Pyskowicach doświadczyły ostatnio gestów dobrej woli i całkiem konkretnej pomocy.

W ramach ogólnopolskiej akcji, w której kibice klubów sportowych pomagają szpitalom, kibice MKS „Concordia” Knurów wsparli knurowski szpital bardzo potrzebnymi darami. 21 marca przekazali 3 tys. jednorazowych rękawiczek oraz tysiąc litrów wody.

W Pyskowicach natomiast Stowarzyszenie Ludzie Miasta koordynuje wspólne szycie maseczek. Udało się „wyprodukować” ich już ok. 600. Przekazano je do pyskowickiego szpitala oraz do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Burmistrz podarował je „dalej” swoim służbom, najbardziej narażonym na bezpośredni kontakt z ewentualnymi zarażonymi koronawirusem. Dzięki tej inicjatywie zarówno służby medyczne, jak i pozostałe będą mogły trochę bezpieczniej pracować.

- Mamy grupę dwudziestu pań oraz nawet jednego pana, którzy szyją maseczki. Podkreślam, że są to maseczki do pierwszego kontaktu, nie chronią one całkowicie przed wirusem, ale na pewno się przydadzą w tym trudnym czasie. Najpierw chcieliśmy szyć maseczki tylko na potrzeby naszego stowarzyszenia, dla wolontariuszy, którzy pomagają seniorom w Pyskowicach, ale później okazało się, że pyskowicki szpital też ich potrzebuje. Nadal je produkujemy – mówi Beata Antosik, prezes zarządu Stowarzyszenia Ludzie Miasta w Pyskowicach.

Jak informuje Sebastian Mołek, rzecznik prasowy Szpitala Sp. z o.o. w Knurowie, knurowianie także szyją maseczki dla personelu tej placówki. – Podziękowania za uszycie i przekazanie maseczek i czepków ochronnych, w imieniu zarządu oraz dyrekcji i pracowników Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala w Knurowie, składam Violetcie Sudoł-Sobierajskiej oraz Adamowi Sobierajskiemu, radnemu Rady Powiaty Gliwickiego. W imieniu nas wszystkich dziękujemy za wasz trud, poświęcony czas i chęć pomocy, a zwłaszcza za genialny pomysł –  mówi Sebastian Mołek.

Bardzo to wsparcie dla naszych szpitali doceniamy!