Aktualności

Miejsce urodzenia? – Pyskowice!

Miejsce urodzenia? – Pyskowice!

Tak powie 1 026 nowych obywateli, którzy przyszli na świat w 2016 roku.

Po raz kolejny Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala w Pyskowicach szczyci się przekroczeniem tysiąca porodów. W roku 2015 urodziło się w tym szpitalu 1 080, a w 2016 – 1 026 noworodków, w tym sześć par bliźniaczych.

Wynik ten jest niewątpliwie zasługą cieszącego  się bardzo dobrą opinią i zaufaniem pacjentek zespołu terapeutycznego, składającego się z lekarzy specjalistów i doświadczonych położnych, pod przewodnictwem kierownika oddziału, dr n. med. Przemysława  Binkiewicza oraz położnej oddziałowej, Wiesławy Domin.

- Z bardzo dobrymi efektami odbieramy porody fizjologiczne u kobiet, których poprzednie ciąże kończyły się cesarskim cięciem. Oprócz fachowości dbamy o komfort naszych pacjentek. Rodzące mogą korzystać z kameralnego pokoju do porodów rodzinnych. Zakończona została modernizacja oddziału, natomiast w najbliższym czasie przygotowujemy się do remontu traktu porodowego. Mamy nadzieję, że i w kolejnym roku przyjdzie u nas na świat ponad tysiąc obywateli, którzy będą jako miejsce urodzenia podawać właśnie miasto Pyskowice – mówi Leszek Kubiak, prezes Zarządu Szpitala w Pyskowicach Sp. z o.o.