Aktualności

Martyna i Janek w Kadrze Narodowej

Martyna i Janek w Kadrze Narodowej

Martyna Ciechanowska i Jan Kroszka  z Akademii Wspinaczki GTW w Gliwicach otrzymali powołanie do Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej. Klub ten działa również na terenie powiatu gliwickiego, gdzie prowadzi zajęcia w Pyskowicach i Gierałtowicach.

Dodatkowo Martyna za swoje przejścia skalne na podstawie rankingu skalnego z 2017 r. dostała również powołanie do Kadry Narodowej Juniorów. Nagrodą będzie udział w zgrupowaniu Kadry Juniorów w jednym z europejskich rejonów skalnych.

- Wielkie gratulację dla wspinaczy! – mówi Darek Opoka, prezes Zarządu Stowarzyszenia GTW. – Gratulacje należą się również trenerom: Martyny – Tymonowi Walińskiemu, za ciężką pracę jaką prowadzi z zawodniczką od ponad czterech lat oraz Janka – Tymonowi Walińskiem i Andrzejowi Kajdanowi, który biega z Jankiem od ponad roku. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli napisać o kolejnych powołaniach do Kadry Narodowej naszych wspinaczy.

GTW jest członkiem Polskiego Związku Alpinizmu oraz Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Katowicach.