Aktualności

Licytacja lalek ratujących życie

Licytacja lalek ratujących życie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle (gm. Rudziniec) po raz kolejny biorą udział w akcji „Wszystkie kolory świata”, organizowanej przez UNICEF. Będąc niezwykle wdzięczni za wszystko, czym obdarzył ich los, postanowili zwrócić się w kierunku potrzebujących dzieci, codziennie walczących o życie i zdrowie.

W krajach Trzeciego Świata brakuje środków finansowych na podstawowe szczepionki. Aż 1/3 przypadków śmierci dzieci do piątego roku życia spowodowana jest chorobami, którym można zapobiec poprzez szczepienia.

- Czy chcemy pozostać bezczynni wobec dzieci, którym można uratować życie? UNICEF zainspirował nas, by odpowiedzieć przecząco na to pytanie. Tu wkraczają nasze lalki, o wszystkich kolorach świata. Każdą z nich chcemy podarować osobie, która w zamian za nią ofiaruje minimum 10 zł (tyle wynosi koszt szczepionki ratującej życie jednego dziecka). Być może jednej lalce uda się ocalić więcej niż jedno dziecko, dlatego też uruchamiamy licytację. Prosimy, by osoby zainteresowane nabyciem konkretnej lalki, wpisały w komentarzu na portalu społecznościowym pod jej zdjęciem kwotę, którą można oczywiście przebić. Licytacja zakończy się w sobotę 9 lutego 2019 roku o godzinie 23.59 – informuje Regina Wieczorek, dyrektor SP im. B. Chrobrego w Chechle i dodaje: - Wygrywający licytację proszeni są o wpłacenie zaoferowanych kwot na wysłane przez nas w wiadomości prywatnej konto do 15 lutego 2019 roku (cała suma przekazana zostanie organizacji UNICEF). Lalki można będzie odebrać w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle. Prosimy, by nie brać udziału w licytacji, jeśli nie są Państwo w stanie wpłacić zaoferowanej przez siebie kwoty (może to zablokować osoby, które rzeczywiście chciałyby kupić lalkę).

Link, gdzie licytowane są lalki: https://www.facebook.com/kadraspchechlo/posts/813296819013614

Inicjatorką akcji jest Klaudia Janicka.