Leon na Nowy Rok!

Pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w Nowym Roku w Szpitalu w Knurowie jest Leon Kowol. Chłopczyk jest śliczny, zdrowy, w chwilę po urodzeniu ważył 3730 gramów i miał 52 cm.

- Synek urodził się 1 stycznia nad ranem, dokładnie o godzinie 4.40 – cieszy się jego mama, Karolina Kowol z Paniówek. – Mamy już z mężem córeczkę, 9-letnią Emilkę, która obchodzi urodziny 31 grudnia. Właśnie w Sylwestra zrobiliśmy z tej okazji dla niej małe przyjęcie, ledwo zdążyłam po nim posprzątać, kiedy poczułam bóle. Szybko trafiłam do szpitala i urodził się synek, choć wedle wyliczeń miało to nastąpić dopiero za tydzień. Teraz będziemy mieli w domu urodziny dzień po dniu – w Sylwestra Emilki, a w Nowy Rok Leonka!

2 stycznia młodą mamę i jej synka odwiedził w Szpitalu w Knurowie starosta gliwicki Waldemar Dombek. Wręczył Karolinie Kowol list gratulacyjny oraz przydatne dla dziecka upominki powiatowe, m.in. przytulny kocyk. – Składam w imieniu Samorządu Powiatu Gliwickiego najserdeczniejsze gratulacje i szczere powinszowania – mówił Waldemar Dombek. – Życzę maleństwu dużo zdrowia i wszelkiej życiowej pomyślności, a rodzicom wiele radości i rodzinnego szczęścia. Cieszę się, że w naszym powiecie urodził się nowy mieszkaniec. Żywię nadzieję, że będzie mu się żyło tutaj dobrze i dostatnio.

Także Szpital w Knurowie zadbał o prezent dla Leona. Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, lek. med. Krzysztof Arabski wręczył jego mamie wyprawkę dla dziecka, a także poduszeczkę w kształcie sympatycznego słonika. Obdarowywanie noworodków takimi przytulaczkami to już tradycja w tym szpitalu. – Zmienia się tylko ich kształt – mówi Ewa Fojcik, pielęgniarka oddziałowa położnictwa. – Poprzednio były to sowy, w 2019 roku są słoniki. Dostają je wszystkie dzieci, które się u nas rodzą.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala w Knurowie jest chętnie wybierany przez panie, które spodziewają się dziecka. Mają zapewnioną dobrą opiekę, kameralną atmosferę, chwalą sobie też profesjonalizm personelu, dużą dbałość o to, by nie cierpiały podczas porodu, a także troskę o swe maleństwa. W 2018 r. przyszło tu na świat 745 dzieci.