Aktualności

Kubek, który pomaga

Kubek, który pomaga

„Ten kubek pomaga” – takie hasło umieszczone jest na stu kubkach, których wyprodukowanie zasponsorowała dla Fundacji „Pomogę jak mogę” im. św. Matki Teresy z Kalkuty, Jolanta Leśniowska, radna Rady Powiatu Gliwickiego.

Każdy kubek zdobią postaci biblijne – z kobietą wrzucającą symboliczną monetę do skarbony – oraz napis: „Nie mówmy, że czasy są złe, bo to my jesteśmy czasem. Bądźmy dobrzy, a czasy będą dobre”. Wszystko w ładnej, błękitno-granatowej kolorystyce na białym tle, umieszczone jest na kubkach o prostym, estetycznym kształcie.

- Często dokładam się do działalności różnych fundacji, wspierając na bieżąco ich podopiecznych, głównie chore dzieci, ale też bezdomne zwierzęta – mówi Jolanta Leśniowska. –  Fundacja „Pomogę jak mogę” im. św. Matki Teresy z Kalkuty szukała sponsora, a ja chętnie odpowiedziałam na ten apel. Bardzo podoba mi się bowiem działalność tej fundacji, szczególnie zaś jej ostatnie przedsięwzięcie, zorganizowanie jadłodzielni w Nieborowicach.

- Kubki zamierzamy ofiarować naszym darczyńcom – informuje Rajmund Russin, prezes Fundacji. – Można je także u nas nabyć za symboliczny datek. Środki pozyskane w ten sposób przeznaczymy na pomoc naszym podopiecznym – osobom z niepełnosprawnością, ubogim, chorym.

Z Fundacją można kontaktować się w tej sprawie pod nr. tel. 727 901 645 lub mailem: fundacjapomogejakmoge@op.pl.