Aktualności

Kuba w popularnym serialu

Kuba w popularnym serialu

9-letni Jakub Krysiuk z Knurowa, o którego sukcesach artystycznych już nieraz informowaliśmy, występuje w popularnym serialu „Stulecie Winnych”. Zdjęcia do niego kręcono niedawno m.in. w Katowicach i Gliwicach.

Będzie to drugi sezon tego serialu, emitowanego w TVP 1. Jego akcja rozgrywa się w 1940 r. w okupowanej Warszawie, jednak filmowcy wybrali na kręcenie zdjęć Katowice i Gliwice – ze względu na zachowaną tu oryginalną zabudowę i kamienice z okresu II wojny światowej.

Jakub Krysiuk dostał się do tej produkcji wygrywając kolejny w swoim życiu casting. W ten sposób dołączył do ekipy serialu w roli małego chłopca żyjącego w getcie warszawskim. Spaceruje z serialową mamą po ulicach, je jabłuszka i bawi się z nieco starszym kolegą.

- Bardzo wymowny był dla niego pierwszy dzień zdjęciowy – mówi tata Jakuba,  Marek Krysiuk. – Był to 1 września, który zbiegł się z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Sceny trwały w tę upalną niedzielę aż do wieczora, co wszystkim dało się mocno we znaki.  Charakteryzacja i przymiarki kostiumów trwały już od wczesnych godzin porannych. Atmosfera na planie była niesamowita, wystarczyło zrobić krok w kierunku ulicy Krzywej w Katowicach, aby przenieść się do innego świata.

Zdjęcia na Śląsku potrwają około dwóch tygodni.

- Przed Kubusiem kolejne dni zdjęciowe, bo podobno zachwycił realizatorów serialu swoją aparycją, gra na planie nawet w przerwach między ujęciami – relacjonuje tata, który zawsze towarzyszy małemu aktorowi na planie.

5 i 6 września ekipa filmowa przeniosła się do Gliwic, gdzie zdjęcia do filmu  kręcone były na ulicach Średnia i Kaczyniec. I tu twórcy serialu odnaleźli klimat przedwojennej stolicy. „Stulecie Winnych” to saga o zawikłanych losach rodziny Winnych. Bohaterowie mierzą się z trudną historią Polski podczas II wojny światowej i później, w czasach represji władz komunistycznych. W serialu występują między innymi Kinga Preis i Jan Wieczorkowski. Emisja drugiego sezonu „Stulecia Winnych” zaplanowana jest od marca 2020 r. w TVP 1.