Kręcili w powiecie

Na terenie powiatu gliwickiego, w niedzielę 6 października, w plenerze przy Domu Kawalera w Pławniowicach filmowcy z Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych z Warszawy kręcili ujęcia do filmu dokumentalnego pt. „Śmierć Zygielbojma” w reżyserii Ryszarda Brylskiego.

Obraz opowiada historię Szmula Zygielbojma, który podczas II wojny światowej przedostał się z okupowanej Polski do Londynu, by tam przekazać społeczności brytyjskiej i światowej straszne wieści o Holocauście. W filmie udział biorą zagraniczni aktorzy, a powiatowy plener, czyli Dom Kawalera w Pławniowicach zachwycił ekipę filmową i został wybrany na jedno z ujęć. Kawałek powiatu “zagra” zatem w ważnym w filmie. Trzymamy kciuki za pomyślność tego obrazu! Dziękujemy w imieniu twórców filmu za wyrozumiałość mieszkańcom Pławniowic oraz wszelką okazaną pomoc.