Aktualności

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

11 stycznia w Starostwie Powiatowym w Gliwicach odbyło się wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Zapobiegajmy pożarom w powiecie gliwickim”.

Na tegoroczny konkurs do starostwa wpłynęło 77 prac w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii „Przedszkolaki” I miejsce zajęła: Alina Speer z Oddziału Przedszkolnego Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Knurowie, II miejsce – Julia Kozak z Oddziału Przedszkolnego Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Knurowie, III miejsce – Maja Wasilewska z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Toszku. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Tkocz z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poniszowicach.

W kategorii „Uczniowie Szkół Podstawowych klasy I-III” I miejsce zdobyła Dominika Groborz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach, II miejsce zajął Michał Urbańczyk ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle, III miejsce zajęła Oliwia Jaksik ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku. Wyróżnienie otrzymał Jan Bytomski ze Szkoły Podstawowej w Bojszowie.

W kategorii „Uczniowie Szkół Podstawowych klasy IV-VI” I miejsce zdobył Krystian Konsek ze Szkoły Podstawowej w Kleszczowie, II miejsce zajęła Róża Bienia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilchowicach, III miejsce – Monika Karczmarz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. Wyróżnienie dostała Alicja Grzyśka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach.

Wśród uczniów szkół podstawowych klasa VII i gimnazjów klasa II i III najlepszą pracę wykonała Jessica Siudeja ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wielowsi. II miejsce w tej kategorii przyznano Paulinie Staniczek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. III miejsce zdobyła Agata Stawiarska ze Szkoły Podstawowej w Rudzińcu. Wyróżnienie otrzymała Angelika Mudrak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wielowsi.

Nagrody laureatom wręczyli starosta gliwicki Waldemar Dombek, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach Marian Matejczyk oraz prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Gliwicach Andrzej Frejno. W spotkaniu wzięli udział również opiekunowie i nauczyciele zwycięzców.

Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Gliwicach wspólnie z Powiatowym Związkiem OSP RP w Gliwicach.