Konkurs pieśni patriotycznej

Wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach oraz tutejszy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich i Wojskowa Komenda Uzupełnień zorganizowały po raz siódmy Powiatowo-Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznej.

W tym roku w konkursie wzięło udział 93 wykonawców, w tym 23 solistów. Celem konkursu, jak co roku, było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz utrwalanie postaw patriotycznych mieszkańców powiatu gliwickiego.

Zarówno konkurs, jak i Koncert Galowy, który odbędzie się 9 listopada o godz. 12.00 w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach, gdzie zostaną nagrodzeni laureaci wydarzenia, objęte są honorowym patronatem Starosty Gliwickiego oraz Prezydenta Miasta Gliwice.