Kolory na zdrowie

1 lutego w Starostwie Powiatowym w Gliwicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Kolory na zdrowie – czyli jem zdrowo i żyję kolorowo” oraz wręczenie nagród jego zwycięzcom.

Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat promujący zdrowy styl życia w postaci kartki do kolorowanki (rysunek konturowy) z użyciem grafiki komputerowej. Komisja wybrało następujących laureatów: I miejsce zajęła Paulina Piechula z klasy I „b”, II miejsce zdobył Aleksander Bernacisko z klasy III „a”, natomiast III miejsce zajęła Martyna Draga z klasy I „b” – wszyscy są uczniami Gimnazjum w Zespole Szkół w Pilchowicach, a do konkursu przygotowała ich Joanna Kożusznik. Komisja postanowiła też o przyznaniu jednego wyróżnienia – dla Dominiki Golby, uczennicy klasy II „b” z Publicznego Gimnazjum w Rudzińcu, której nauczycielem przygotowującym była Kamila Fura.

Wszystkie konkursowe prace  były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Podczas podsumowania konkursu w starostwie nagrody wręczył jego laureatom starosta gliwicki Waldemar Dombek, a zdrowego podejścia do życia gratulowała im skarbnik Powiatu Gliwickiego – Maria Owczarzak-Siejko. Uczniowie i ich opiekunowie, a także towarzyszący zwycięzcom z Pilchowic dyrektor tamtejszego Zespołu Szkół, Łukasz Kwiotek, mieli też okazję zobaczyć krótki film prezentujący nasz powiat, a następnie zwiedzić starostwo.

- Chcemy wpisać ten konkurs w stały kalendarz naszych imprez – mówi starosta gliwicki, Waldemar Dombek. – Ma on bowiem na celu propagowanie sportu i zdrowego odżywiania wśród młodzieży, a przy tym wymaga bardzo dobrej znajomości obsługi komputera. Uważam, że jest to doskonałe połączenie tego, czego potrzebują obecnie młodzi ludzie. W przyszłości planujemy wydanie kolorowanki złożonej ze zwycięskich prac konkursowych, która będzie jednocześnie bawić i uczyć.