Aktualności

Kolejny sukces Budotechniki

Kolejny sukces Budotechniki

Firma Budotechnika z Pilchowic po raz kolejny odniosła ogólnopolski sukces. Tym razem dzięki  wprowadzeniu następnych innowacji w produkowanych przez siebie toaletach publicznych. Można w nich… naładować telefon komórkowy lub tablet, korzystając z bezprzewodowych ładowarek oraz portów USB.

Pierwszy tego typu szalet miejski trafił już do Stronia Śląskiego. O sprawie można było przeczytać na łamach Gazety Wyborczej, Faktu, portalu Onet.pl, Portalu Samorządowego, Property Design, Gazety Wrocławskiej, usłyszeć na antenie RMF FM oraz Radia Wrocław czy obejrzeć w Teleexpreesie Extra w TVP Info oraz FAKTACH wrocławskiego ośrodka telewizji polskiej. Sprawcą całego zamieszania są specjalne indukcyjne porty do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych oraz tradycyjne wyjścia USB. Dostępne są one zarówno wewnątrz toalety publicznej w specjalnej dedykowanej wnęce, jak również na zewnątrz, na ścianie elewacji szaletu. Aby skorzystać z gniazd USB, należy posiadać we własnym zakresie niezbędny kompatybilny kabel. Dzięki tego typu rozwiązaniu swobodnie naładujemy telefon, jak również tablet. W obu miejscach znajdują się dwa porty USB oraz port bezprzewodowy.

- Z pewnością tego typu innowacja ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów – podkreśla Marcin Włodarczyk z firmy Budotechnika. – Tak jak zawsze staramy się proponować samorządom przy inwestycji w szalet bardzo przydatne przewijaki dla niemowląt, szereg systemów bezpieczeństwa oraz ułatwienia dla niepełnosprawnych, tak i teraz mamy nadzieję, że popularyzacja tego rozwiązania sprawi, że będzie ono dostępne w coraz to większej liczbie tego typu miejsc publicznych.