Aktualności

Kolejne sukcesy „Rancza” z Proboszczowic

Kolejne sukcesy „Rancza” z Proboszczowic

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo”, prowadzone w Proboszczowicach przez Kornelię i Krystiana Kiełbasów, odniosło kolejne sukcesy w kulinarnych zmaganiach.

30 lipca w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie odbył się finał regionalny XVII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W kategorii produkt pierwsze miejsce zajęła „nalywka truskawkowo” właśnie z Proboszczowic.

Warto przypomnieć, że to już kolejny sukces „Rancza” z Proboszczowic w tym konkursie. W 2014 roku państwo Kiełbasowie pierwsze miejsce zdobyli nalewką z kwiatu czarnego bzu, w roku 2015 pierwszą lokatę otrzymała żurawina, a w 2016 - nalywka z czarnej porzeczki z ołminego ogródka.

- Kapituła konkursowa pod przewodnictwem pani Izabelli Byszewskiej postanowiła nominować nas do krajowej nagrody Perły Smaku. Spośród wygranych nalewek wybrana została zeszłoroczna zwyciężczyni - nalywka z czarnej porzeczki z ołminego ogródka. 24 września w Poznaniu zawalczymy o Perłę Smaku – informują przedstawiciele „Rancza”.

To wielkie osiągnięcie. Podczas 17 lat trwania konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" w powiecie gliwickim Perłę otrzymali jedynie: pasztet szefa z Pniowa w kategorii produkt – Zakład Mięsny Pniów (2013 rok) oraz wieprzek filowany w kategorii potrawa - Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo” Kornelia i Krystian Kiełbasa (2010 rok).  

Organizatorem centralnym konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego wspólnie ze Związkiem Województw RP. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi finałów konkursu w regionach są urzędy marszałkowskie i wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego.

Wielki Finał XVII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” odbędzie się 24 września br. w trakcie targów Smaki Regionów-Polagra Food w Poznaniu.