Aktualności

Kartka bożonarodzeniowa - powiatowy konkurs plastyczny

Kartka bożonarodzeniowa - powiatowy konkurs plastyczny

Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny organizowany przez Dział Bibliotek Centrum Kultury „Zamek w Toszku” jest jedną ze stałych imprez, które odbywają się w grudniu. Dotychczas konkurs był przeznaczony dla mieszkańców gminy Toszek, w tym roku, w związku z realizacją zadań biblioteki powiatowej, jego zasięg został zwiększony i obejmował cały powiat gliwicki. Konkurs ma za zadanie inspirować ludzi do zabawy i ciekawego spędzania wolnego czasu oraz możliwość zaprezentowania swojego talentu.
W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział mieszkańcy całego powiatu gliwickiego. Jury, które reprezentowali: zastępca burmistrza Toszka Piotr Kunce, Piotr Szołtysek z Biura Rozwoju i Informacji w Starostwie Powiatowym w Gliwicach oraz Aleksandra Nowak, kierownik Działu Bibliotek Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, oceniło dziesiątki prac w trzech kategoriach wiekowych: 1. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat, 2. Młodzież w wieku od 13 do 18 lat, 3. Dorośli od 19 r.ż. Konkurs miał charakter indywidualny. Nagrodzeni zostali:
W kat. 1: Tomasz Klonek z Sarnowa, Wiktoria Orlik z Toszka, Dominik Pancherz z Sarnowa, Emma Ertel z Toszka oraz Szymon Tkocz z Zacharzowic;
w kat. 2: Elżbieta Kural z Paczyny, Julia Zok z Bargłówki, Wanesa Prymula z Paczyny, Julia Szewczyk z Kotulina oraz Karol Dawid z Pisarzowic;
w kat. 3: Zofia Brzezińska z Toszka, Agnieszka Tkocz z Zacharzowic, Zofia Wilk z Toszka, Aleksandra Dawid z Pisarzowic oraz Regina Tkocz ze Słupska.
Zwycięzcom gratulujemy. Prace konkursowe można oglądać w Czytelni Biblioteki w Toszku do 31 grudnia 2021 r. Konkurs objęty był patronatem honorowym starosty gliwickiego, Waldemara Dombka oraz burmistrza Toszka, Grzegorza Kupczyka.
Facebook