Jeździeckie sukcesy Kasi

Ubiegły rok przyniósł 14-letniej Katarzynie Goli z Knurowa wiele zwycięstw na arenie regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej w dyscyplinie, którą wyczynowo uprawia od trzech lat:  jeździectwie – skokach przez przeszkody.

Katarzyna Gola mieszka w Knurowie, uczęszcza do 8 klasy szkoły podstawowej „Filomata” w Gliwicach, trenuje w Klubie Jeździeckim Trachy Gliwice pod okiem doświadczonych trenerów jeździectwa: rodzeństwa Pauliny Kozy i Łukasza Kozy oraz ich ojca Tadeusza Kozy.

Do największych sukcesów zawodniczki w roku 2018 zaliczyć można: złoty medal Halowego Pucharu Polski (Leszno, kwiecień 2018 r.), brązowy medal w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Strzegom, lipiec 2018 r.), Mistrzostwo Polski Południowej i złoty medal w kategorii juniorów (Żywiec, wrzesień 2018 r.), złoty medal w Halowych Mistrzostwach Śląska w kat. juniorów (Zbrosławice, listopad 2018 r.).  Ponadto Kasia uczestniczyła w wielu zawodach rangi regionalnej i ogólnopolskiej, wielokrotnie wygrywając konkursy. Do sukcesów międzynarodowych zaliczyć można dwa jej  zwycięstwa podczas CSIO CH w Czechach – międzynarodowych zawodów jeździeckich w kategorii tzw. Children – Dzieci do 14 lat.