Jarosław Mencfel uhonorowany

6 kwietnia w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyła się gala finałowa, podsumowująca plebiscyt Dziennika Zachodniego na Człowieka Roku 2016 województwa śląskiego. Uhonorowani zostali na niej laureaci szczebla wojewódzkiego tych zmagań, a także ci, którzy zdobyli ten zaszczytny tytuł w swoich miastach i powiatach. Jednym z nim jest Jarosław Mencfel – dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, prowadzonego przez Powiat Gliwicki.

Jarosław Mencfel tytuł Człowieka Roku 2016 Gliwic i powiatu gliwickiego odebrał z rąk Zenona Nowaka – prezesa Oddziału Śląskiego Polska Press oraz Marka Twaroga – red. nacz. Dziennika Zachodniego. Wyróżnienie to zdobył dzięki wielkiemu poparciu internautów i czytelników Dziennika Zachodniego, którzy docenili jego zaangażowanie w prowadzenie „Ostoi” oraz wysiłek włożony w to, aby mieszkanki tego DPS-u miały tu prawdziwie domowe warunki.

– Zaangażowanie Jarosława Mencfela sprawia, że ten ważny ośrodek świetnie wpisał się w lokalną społeczność, organizuje integracyjne festyny, realizuje ważne społecznie idee – podkreśliła podczas gali red. Marlena Polok-Kin, szefowa gliwickiego oddziału Dziennika Zachodniego. Dziękując za wyróżnienie Jarosław Mencfel zaznaczył, że na te osiągnięcia składa się praca całego zespołu, pracującego w „Ostoi”. – To zasługa wszystkich naszych pracowników – mówił. – Ich codziennej pracy zawdzięczamy, że nasze mieszkanki mają zapewnioną wspaniałą opiekę, mogą rozwijać swe talenty i bardzo dobrze się tu czują.
Człowiekiem Roku 2016 w województwie śląskim została Monika Socha – równocześnie Człowiek Roku 2016 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. To działaczka społeczna, prezes Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Matkom „Domy Maria”. Tytuł Honorowego Człowieka Roku województwa śląskiego 2016 otrzymał natomiast architekt Robert Konieczny, absolwent Politechniki Śląskiej, katowiczanin, autor wielu nagradzanych w Polsce, Europie i na świecie projektów domów jednorodzinnych „szytych na miarę".
Laureatom plebiscytu gratulacje podczas gali złożył m.in. marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa. Podkreślił, że jest to wielkie wyróżnienie dla wszystkich nagrodzonych. – Bardzo dziękuję za to, co państwo robicie dla innych – podkreślił.

List gratulacyjny do Jarosława Mencfela z okazji zdobycia tytułu Człowieka Roku 2016 Gliwic i powiatu gliwickiego wystosował starosta gliwicki, Waldemar Dombek. „Cieszę się, że Pana praca na rzecz integracji osób niepełnosprawnych intelektualnie ze środowiskiem lokalnym oraz rzetelne i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych zostały zauważone i docenione. Jestem niezmiernie dumny, że w gronie dyrektorów naszych jednostek organizacyjnych mamy tak zasłużonego pracownika” – czytamy w nim.