Aktualności

Jakub Krysiuk trafił do więzienia

Jakub Krysiuk trafił do więzienia

Spokojnie – już spieszymy uspokoić wszystkich fanów małego aktora z Knurowa, o którym już niejednokrotnie pisaliśmy. Jakub trafił do więzienia tylko na jeden dzień i to w roli odwiedzającego, oczywiście w swym nowym wcieleniu filmowym.

Więzienne cele były planem filmowym do nowej produkcji filmowej – której tytuł będzie prawdopodobnie brzmiał „Sprawiedliwość” – w reżyserii Jana Holoubka. Reżyser chce w fabule opowiedzieć historię niewinnie zatrzymanego Tomasza Komendy.

9-letni aktor z Knurowa trafił do filmu przez agencyjny casting, a że posiada już bardzo duże jak na swój wiek doświadczenie w pracy na planach filmowych, serialowych i teatralnych, jest zapraszany do udziału przez ekipy filmowe. W filmie Jakub partnerował w więziennych scenach znanym aktorkom, m.in. Agacie Kuleszy i Elżbiecie Okupskiej.

- Zobaczenie z bliska więziennych cel, korytarzy i całej otoczki z tym związanej było dla młodego człowieka dużym przeżyciem. Jakub stwierdził, że nigdy nie chciałby tu trafić, chyba że w kolejnej roli filmowej – relacjonuje tata Jakuba, Marek Krysiuk. – Zdjęcia odbywały się opuszczonym budynku zabrzańskiego aresztu śledczego, praca na planie była ciężka, było przeraźliwie zimno i mokro.

Jakub idzie jak burza w swych aktorskich planach. W ostatnich dniach wziął udział w dwóch kolejnych castingach do produkcji filmowych. Jedna z nich opowiada o wojennych Kresach, natomiast druga to kolejny film znanej reżyserki Kingi Dębskiej, do którego zdjęcia zaczną się latem. Na razie ekipy filmowe w całej Polsce poszukują odpowiedniej obsady. Życzymy młodemu knurowianinowi, aby udało mu się pomyślnie przejść przez te castingi!