Aktualności

IX Spotkania Śladami św. Jana Pawła II

IX Spotkania Śladami św. Jana Pawła II

9 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej "Ostoja" w Sośnicowicach już po raz dziewiąty odbyły się Spotkania Śladami św. Jana Pawła II.  

Tematem tegorocznych Spotkań był Jan Paweł II – papież jako nauczyciel patriotyzmu. W imprezie brali udział mieszkańcy DPS-ów z Sośnicowic, Knurowa, Kuźni Nieborowskiej i Pilchowic oraz dzieci i młodzież ze szkół w Sośnicowicach, Bargłówce, Gliwicach-Ostropie i Pyskowicach.

Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli okolicznościową prelekcję,  opowiadali też o wywiadach, które przeprowadzili z różnymi ludźmi  na temat miłości do ojczyzny. Okazało się, że Polacy mają wiele powodów, by kochać swój kraj. Kochają Polskę m.in. za bezpieczeństwo, Wawel, Kamila Stocha, papieża Polaka, rodzinę, Tatry i Bałtyk. Uczestnicy spotkania w „Ostoi” brali również udział w tematycznych konkursach – układali puzzle, byli poddawani burzy mózgów, biegali w sztafecie i wykonywali różańce. Przez kilka godzin sośnicowicki pałac pełen był radosnych okrzyków i ostrej rywalizacji.  Po jej zakończeniu  wszyscy udali się na obiad i chwilę odpoczynku. Potem proboszcz Parafii św. Jakuba z Sośnicowic, ks. Marcin Gajda odprawił mszę, w której wzięli udział uczestnicy spotkania oraz mieszkańcy „Ostoi”. Po mszy ks. Marcin Gajda wręczył laureatom przeprowadzonych konkursów okolicznościowe puchary i nagrody.

Tegorocznym zwycięzcą Spotkań Śladami św. Jana Pawła II okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Arki Bożka w Gliwicach-Ostropie. Drugie i trzecie miejsca zajęły kolejno drużyny  z DPS-u z Pilchowic i Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

- To był bardzo udany dzień. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, pracownikom i sponsorom za pomoc w zorganizowaniu IX Spotkań Śladami św. Jana Pawła II. Szczególne podziękowania za wsparcie naszych działań należą się Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową "Nadzieja" z Sośnicowic. Zapraszamy za rok na jubileuszowe X Spotkania – mówi Bogusława Bogucka-Szydło z „Ostoi”.

Organizatorami IX Spotkań Śladami św. Jana Pawła II byli DPS "Ostoja" w Sośnicowicach i Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach.