Aktualności

Harcerze ruszyli do pomocy

Harcerze ruszyli do pomocy

Trzeci punkt Prawa Harcerskiego głosi, że harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Pomoc taka jest szczególnie istotna w chwilach trudnych i skomplikowanych, z jakimi niewątpliwie przyszło nam się zmierzyć.

- W obliczu potrzeby jako harcerze nie możemy być obojętni – informuje phm. Katarzyna Moskała, rzecznik prasowy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej. -  Dlatego też ruszamy z pomocą dla osób starszych, przebywających na kwarantannie, potrzebujących oraz wszystkich tych, którzy z obawy o własne zdrowie wolą pozostać w domach. Oczywiście w nasze działania zaangażowani zostaną wyłącznie pełnoletni harcerze.

Harcerze apelują: - Jeśli potrzebujecie pomocy w zrobieniu zakupów, wykonaniu drobnych sprawunków czy chociażby wyprowadzeniu psa bądź też znacie osobę, która takiej pomocy potrzebuje – wystarczy, że dacie nam o tym znać! Nasi dorośli wolontariusze są w gotowości do pełnienia służby.

Zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy można kierować do: komendantki Hufca – phm. Weroniki Maciak – tel. 605 202 614, e-mail:komendant@gliwice.zhp.pl oraz biuro@gliwice.zhp.pl.


Z ostatniej chwili

Harcerze 30 marca otrzymali niepokojące sygnały, że do seniorów dzwonią osoby podszywające się pod harcerzy, głównie w celu wyłudzenia pieniędzy.

- Już na początku naszej akcji związanej z harcerską służbą wprowadziliśmy zasady mające na celu zabezpieczyć przed oszustami osoby potrzebujące pomocy - informuje rzecznik prasowy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej, phm Katarzyna Moskała. - Tożsamość wszystkich naszych wolontariuszy można potwierdzić kontaktując się z Komendantką Hufca, phm. Weroniką Maciak: tel. 605 202 614, e-mail: komendant@gliwice.zhp.pl. My natomiast w dalszym ciągu służymy pomocą i przy okazji prosimy, aby chęć skorzystania z pomocy każdorazowo zgłaszać Komendantce Hufca, która koordynuje nasze działania.