Aktualności

Harcerski Start 2018

Harcerski Start 2018

Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej prowadzi nabór do gromad zuchowych i drużyn harcerskich.

Dzieci oraz młodzież mają okazję przekonać się, czym jest harcerstwo i przeżyć swoją pierwszą harcerską przygodę.

- Najważniejszym zadaniem ruchu harcerskiego jest skupienie się na wszechstronnym rozwoju człowieka poprzez stawianie mu wyzwań, czyli coraz ciekawszych misji, wymagających od niego zaangażowania i zdobywania nowej wiedzy – informuje phm. Katarzyna Moskała, zastępca komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej. – Podczas zbiórek harcerze ćwiczą swoją spostrzegawczość, umiejętności siłowe i koordynacyjne oraz nabywają wiedzę na temat otaczającego ich świata. Działając w małych grupach zwanych szóstkami lub zastępami są uczeni pracy w grupie i odpowiedzialności. Harcerstwo to też przede wszystkim przygody, wyjazdy na biwaki do lasu, w góry.

W liczącym ponad 650 osób Hufcu ZHP Ziemi Gliwickiej drużyny i gromady prowadzą obecnie nabory. Harcerze prezentują się w szkołach  i prowadzą serie spotkań dla nowo wstępujących osób, co pozwala na łatwiejsze zrozumienie harcerstwa. Po tym czasie rozpoczną się biwaki, wyjazdy i wiele innych atrakcji harcerskich.

Szczegółowe informacje na temat gromad zuchowych i drużyn harcerskich znajdziecie na stronie: www.gliwice.zhp.pl w zakładce „Zostań harcerzem”.