Harcerski Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego skauci i harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day). Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej świętował go tym razem w Knurowie.

Jak przypomina phm. Katarzyna Moskała, rzecznik prasowy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej, jest to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella. Idea ustanowienia dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 r. w Stanach Zjednoczonych.

Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej harcerze świętowali wieczorem, 21 lutego na terenie "Feliksówki" w Knurowie, gdzie odbyło się ognisko. Podczas wydarzenia drużynowy I Knurowskiej Drużyny Harcerskiej, ks. hm. Piotr Larysz uroczyście przekazał na ręce komendantki Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej, phm. Weroniki Maciak klucze do "Feliksówki", której najbardziej pracochłonny etap budowy dobiegł końca. Zuchy i harcerze mogą już korzystać z infrastruktury tego urokliwego zakątka.

22 lutego z kolei Starostwo Powiatowe w Gliwicach odwiedzili komendantka Weronika Maciak i phm. Dawid Wiater z Komendy Hufca, by życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej, skierowane do mieszkańców naszego powiatu, złożyć na ręce starosty Waldemara Dombka.  Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej składają za naszym pośrednictwem wszystkim życzenia pogody ducha, radości, satysfakcji z podejmowanej pracy oraz motywacji płynącej z pięknych, braterskich relacji. Przypominają przy tym słowa Roberta Baden-Powella: „Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście”.

Foto: Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej - Kamil Widuch