Grają o Puchary Starosty Gliwickiego

W miniony weekend do Rudzińca zjechali miłośnicy siatkówki plażowej – w sobotę kobiety, a w niedzielę mężczyźni. Tak też będzie w następną sobotę, bowiem na 10 sierpnia zaplanowano rozgrywki w kategorii mixty.

Wszystko za sprawą Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Gliwickiego 2019, organizowanego przez Klub Sportowy Rudziniec.

- Dzięki środkom otrzymanym z Powiatu Gliwickiego udało nam się zorganizować po raz pierwszy turniej siatkówki plażowej – mówi Regina Wieczorek, sekretarz tego klubu. – Dziękuję za powierzenie nam tego zadania i mam nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli do siebie zaprosić miłośników siatkówki plażowej. Nasz klub powstał pięć lat temu i jest nastawiony na uprawianie siatkówki. Organizujemy też różnego rodzaju wydarzenia promujące sport i zdrowy styl życia. Cieszę się, że dzięki tej imprezie możemy zarówno propagować piłkę siatkową, jak też aktywizować mieszkańców powiatu i zachęcać ich do uprawiania sportu.

Impreza odbywa się na boisku sportowym LKS „Amator” Rudziniec, gdzie Klub Sportowy Rudziniec dzierżawi teren, na którym przy wsparciu sponsorów udało mu się urządzić dwa profesjonalne boiska do gry w siatkówkę plażową. Pomógł w tym m.in. Powiat Gliwicki i radny powiatowy Józef Kruczek.

- Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże, podobnie jak już organizowanymi przez nas od kilku lat turniejami siatkówki halowej – informuje Łukasz Pierończyk, prezes KS Rudziniec. – Piłka siatkowa jest bowiem bardzo popularną dyscypliną sportu, również w powiecie gliwickim, gdzie ma wielu miłośników. Wśród klubów działających na terenie powiatu warto na pewno wymienić TKKF Szczygłowice i MKSR Pyskowice. Nasi zawodnicy z KS Rudziniec, których trenuje Marcin Grzegoszczyk z Pyskowic, są obecnie w IV Lidze, a we wrześniu będziemy grać baraże o awans do III Ligi.

W sobotę 3 sierpnia w Rudzińcu zagrały siatkarskie dwójki pań. I miejsce i Puchar Starosty Gliwickiego wywalczyły tego dnia Agnieszka Krawczyk i Olga Klocek, II miejsce zajęły Julia Janus i Joanna Komorek, a III – Sylwia Bulanda i Milena Lindner. Rozgrywki sędziowali Eliza Kapica i Piotr Paprzycki ze Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Następnego dnia przeprowadzono turniej mężczyzn.  Po zaciętej, trwającej od rana do wieczora walce 20 par, najlepsi okazali się  Igor Farnicki i Gracjan Ćwiląg, którzy otrzymali Puchar Starosty Gliwickiego, na II miejscu uplasowali się Kamil Królikowski i Karol Szumowski, a na III – Jędrzej Lach i Piotr Kaleta. Tego dnia z ramienia ŚZPS sędziami byli Wojciech Jędraś, Witold Targosz i Krystian Gałaszek.

- Serdecznie gratuluję zwycięzcom – mówił podczas wręczania nagród starosta Waldemar Dombek. – Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami i ogromną wolą walki. Gratuluję też organizatorom udanej imprezy oraz tego, jak skutecznie propagują sport.

- Sama przed laty trenowałam plażową piłkę siatkową, a potem zachęcałam do gry w nią swoje dzieci, więc tym przyjemniej jest mi wam gratulować – zwracała się do zawodników poseł Barbara Dziuk. – To piękna dyscyplina sportu i cieszę się, że zdobywa coraz większą popularność w powiecie gliwickim.

Ostatnie turniejowe rozgrywki odbędą się w sobotę 10 sierpnia, tym razem w kategorii mixty. Organizatorzy zapraszają zawodniczki i zawodników, zapisy przyjmowane są jeszcze w tym dniu do godz. 9.00. – Zapraszamy też kibiców do wspólnej sportowej zabawy w Rudzińcu – zachęca Regina Wieczorek.
Na organizację turnieju została udzielona dotacja ze środków Powiatu Gliwickiego.