Aktualności

Goście z Ukrainy

Goście z Ukrainy

8 marca w Starostwie Powiatowym w Gliwicach gościła 15-osobowa delegacja z Ukrainy.

Grupa samorządowców z trzech obwodów: rówieńskiego, lwowskiego i kijowskiego przebywała z wizytą studyjną na Śląsku w ramach programu Study Tours to Poland, organizowanego przez Fundację Liderzy Przemian z Warszawy.

- Nasi goście mieli okazję usłyszeć i zobaczyć jak rozwija się samorząd lokalny na przykładzie województwa śląskiego. Odwiedzili m.in. Urząd Miejski w Gliwicach, Urząd Miasta Mikołów, Urząd Miejski w Wiśle, Urząd Gminy Wielowieś, zwiedzili Cieszyn, Gliwice, Świętochłowice, odwiedzili Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie – mówi Anna Kolasińska z Fundacji Liderzy Przemian z Warszawy.

W naszym starostwie goście z Ukrainy spotkali się z wicestarostą gliwickim Adamem Wojtowiczem oraz pracownikami Wydziału Rozwoju, Inwestycji, Zamówień Publicznych i Promocji. Zapoznali się ze strukturą powiatu gliwickiego, jego zadaniami, finansami, rozwojem. Bardzo interesowały ich sprawy związane z systemem zdrowotnym oraz gospodarką odpadami, rolnictwem, a także unijnymi projektami.