Głośno zabrzmiały kolędy i pastorałki

7 stycznia w  śnieżnej scenerii  sobotniego dnia można było usłyszeć piękny śpiew laureatów XIV Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kościele w Dąbrówce.

Jak co roku młodzi artyści przyjechali, by podczas finałowego koncertu odebrać nagrody z rąk ks. biskupa Gerarda Kusza, Jacka Zarzyckiego z Zarządu Powiatu Gliwickiego, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Krystiana Kiełbasy, wójta Gminy Wielowieś Gintera Skowronka oraz Marcina Lippy - przewodniczącego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

Młodzi artyści, których w tym roku było około 300, na wcześniejsze festiwalowe przesłuchania przyjechali z Rybnika, Byciny, Bytomia, Zabrza, Knurowa, Pyskowic, Wojski, Tworoga, Pniowa, Pławniowic, Rudziczki, Radzionkowa, Rudzińca, Gliwic i Wielowsi. W jury zasiadały Maria Garbal – chórmistrz, dyrygent chóru Tryl, pedagog PSM w Strzelcach Opolskich oraz Magdalena Spytek-Stankiewicz – wokalistka, pedagog PSM w Gliwicach w klasie śpiewu solowego, solistka Opery Bytomskiej.

Najwyżej w swoich kategoriach wiekowych zostali ocenieni: Franek Kwiendacz z Rybnika (opiekun Tomasz Świercz), Paweł Pażdzior z Rudziczki (Tomasz Świercz), Wiktoria Cieślar z Gliwic (Eugeniusz Siwiec), Jakub Świercz i Jan Świercz z Rybnika (Tomasz Świercz), Kinga Rokicka z Gliwic (Eugeniusz Siwiec, Ilona Swoboda), Zespół Muzyki Dawnej z Pniowa (Iwona Ewertowska -Mener), Zespół wokalno-instrumentalny z Radzionkowa (Henryka Frankowska), Zespół wokalno-instrumentalny z Tworoga (Beata Janiga, Brygida Samol), Karolina Ziob z Pyskowic (Janina Płonka), Zespół „Moderato” z Bytomia ( Joanna Put), Julia Tarnecka z Bytomia (Joanna Put), Chór „A cappella” z Pyskowic (Bogna Rakowska ), Chór „Canto” z Wielowsi (Iwona Ewertowska-Mener), Zespół wokalny z Knurowa (Jacek Żyła), Karolina Zawadzka z Knurowa (Jacek Żyła), Zespół wokalny „Royal Family” z Gliwic (Joanna Królewska) i Julia Żabicka z Knurowa (Beata Mazurek). Wszystkich wykonawców oklaskiwali tłumnie zebrani rodzice,  nauczyciele  oraz mieszkańcy Dąbrówki.

Organizatorem festiwalu było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wielowsi oraz GOK w Wielowsi.