Aktualności

Gimnazjaliści na drodze do gwiazd

Gimnazjaliści na drodze do gwiazd

Wielu pięknych utworów w bardzo dobrym wykonaniu  można było wysłuchać na koncercie galowym podsumowującym XV Wojewódzki Konkurs Piosenki Młodzieżowej „Droga do gwiazd przez gimnazjum”, który odbył się 6 kwietnia w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach.  

Zaprezentowali się na nim laureaci konkursu, wykonując bardzo różnorodny repertuar, będący przeglądem piosenek polskich ostatnich kilku dziesięcioleci. Byli to najlepsi z najlepszych, bowiem w tegorocznym konkursie wzięło udział 65 zespołów, chórów i solistów z województwa śląskiego. Wszyscy oni uczestniczyli w przesłuchaniach, zorganizowanych 22 marca, podczas których wyłoniono zwycięzców. Jury, w skład którego wchodzili Mariusz Kowalczyk, Stefan Stefaniak i Elżbieta Szarek-Bukowska, najwyżej oceniło utwór „Zacznij od Bacha” w wykonaniu zespołu klasowego z SP nr 6 w Gliwicach, dwa zespoły z Rydułtów – The Change i Problem, zaś w kategorii solistów – ex-aquo dwie wokalistki: Małgorzatę Hantke (OPP Zabrze) i Katarzynę  Posikatę (SP nr 6 w Sosnowcu). W gronie laureatów byli także gimnazjaliści z Knurowa – zespół Crescendo (MSP nr 9) i Amelia Stańczyk (MOPP).

Laureaci podczas galowego koncertu w miniony piątek odebrali dyplomy i nagrody, wręczane przez wicestarostę gliwicką Ewę Jurczygę i przewodniczącego Rady Miasta Knurów, Tomasza Rzepę.

Organizatorami konkursu są Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie, knurowskie Centrum Kultury i MSP nr 4 w Knurowie.

Laureaci XV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Młodzieżowej „Droga do gwiazd przez gimnazjum”:
Chóry:
I i II miejsca nie przyznano
III miejsce – Nonsens (SP nr 4 w Rydułtowach, opieka: Stefan Drożdżok)
Zespoły wokalne:
I miejsce – Zespół klasowy SP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6  im. Noblistów  Polskich w Gliwicach (opieka: Gabriela Mnich-Witkowska)                                                                                      
II miejsce – Decyma z SP nr 2 w Rydułtowach (opieka: Katarzyna Grzeszczak)
III miejsce – Duet: Patrycja Solich i Karolina Burda (SP nr 4 w Rydułtowach, opieka: Joanna Solich)                                                                                                  
wyróżnienie – Duet: Krzysztof  Pieprzak i Damian Banasiak z Zespołu Szkół Sportowych w Rybniku (opieka: Janina Wystub)
Zespoły wokalno-instrumentalne:
I miejsce – ex-aequo: The Change i Problem, obydwa z OPP Rydułtowy, (opieka: Stefan Drożdżok)
II miejsce –  nie przyznano
III miejsce – Crescendo z MSP nr 9 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Knurowie, (opieka: Jacek Żyła)
Soliści:
I miejsce – ex-aequo: Małgorzata Hantke z OPP nr 3 Zabrze (opieka: Katarzyna Kupiec) i Katarzyna Posikata z SP nr 6 im. Juliusza Słowackiego z Oddziałami Gimnazjalnymi w Sosnowcu (opieka: Barbara Ślefarska)                                        
II miejsce –  ex-aequo: Wiktoria Groelich z SP  nr 3 w Pyskowicach (opieka: Bogna Rakowska) oraz Julia Dobosz z Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie (opieka: Edyta Oracz)                         
III miejsce – ex-aequo: Paulina Bluszcz z SP  nr 2 w Rydułtowach (opieka: Katarzyna Grzeszczak),  Julia Kozik z SP w Konopiskach (opieka: Stanisław Michalczyk) oraz Wiktoria Giemza z SP z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Wielowsi (opieka: Iwona Ewertowska-Mener)                                               
Wyróżnienia:
Gabriela Parma z Zespołu Szkół Sportowych w Rybniku (opieka: Janina Wystub)
Karolina Dworowy z SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach (opieka: Magdalena Grzegorzek)
Oliwia Ożdżyńska z SP nr 6 im. Juliusza Słowackiego z Oddziałami Gimnazjalnymi w Sosnowcu (opieka: Barbara Ślefarska)
Amelia Stańczyk z MOPP Knurów (opieka: Beata Mazurek)
Aleksandra Pakieła oraz Aleksandra Gołdy z ZSO nr 11 w Zabrzu (opieka: Katarzyna Kupiec)