Festyn integracyjny w „Ostoi”

Pełen atrakcji i humoru był festyn integracyjny „Gramy dalej”, zorganizowany 4 czerwca w Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach.

Jak zwykle na terenach wokół „Ostoi” świetnie bawiły się mieszkanki tego DPS-u, ich bliscy, goście z zaprzyjaźnionych placówek oraz sośnicowiczanie, a w zabawie towarzyszyli im. m.in. przedstawiciele powiatu i gminy. Wszystkich zachwyciły występy grypy teatralnej „Arlekin” z „Ostoi” oraz dzieci z przedszkola „Chatka Uszatka”, wzięciem cieszyła się aukcja prac mieszkanek i loteria, a także konkursy i zabawy. Grał i śpiewał zespół „Selex”, a gwiazdami pikniku był „Big Band Janusza Jarzina” i „Jędrosz spoza groni”.

Piknik jak zawsze miał charakter charytatywny. Bogusława Bogucka-Szydło z „Ostoi” wysoko licytowała świetne, pozyskane na ten cel dzieła i pamiątki, m.in. fotografię pary prezydenckiej RP z podpisem Andrzeja Dudy i jego małżonki, autobiografię Anny Dymnej z autografem aktorki,  piłkę z dedykacjami piłkarzy Piasta Gliwice oraz obrazy, hafty i inne prace wykonane przez mieszkanki „Ostoi”. – Zbieramy środki na siłownię pod chmurką i bardzo się cieszę, ze tyle osób zechciało nas wesprzeć – mówi Jarosław Mencfel, dyrektor „Ostoi”.