Aktualności

Droga jak nowa

Droga jak nowa

Zakończona została przebudowa ostatniego odcinka drogi powiatowej nr 2991S łączącej Sośnicowice z Gliwicami, znajdującego się pomiędzy Kozłowem a granicą powiatu gliwickiego.

Jest to ważna arteria, prowadząca do Gliwickiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Już dawno planowaliśmy ten remont, a o jego wykonanie dopominali się zarówno kierowcy, jak i radni powiatowi z terenu gminy Sośnicowice – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Cieszę się, że udało się zrealizować to kosztowne przedsięwzięcie.

W poprzednich latach Powiat Gliwicki przebudował dużą część tej drogi od strony Sośnicowic, korzystając przy tym z dofinansowania unijnego. Obecnie przyszedł czas na ostatni odcinek – właśnie od Kozłowa do granicy z Gliwicami. Prace rozpoczęły się tam w połowie sierpnia i zakończyły pod koniec października br. Na czas ich trwania konieczne było wprowadzenie objazdów. 8 listopada po południu przebudowany odcinek został oddany do użytku i przywrócono na nim ruch.

- Koszt wykonanych robót wyniósł 2,6 miliona złotych – informuje starosta Waldemar Dombek. – Został sfinansowany ze środków Powiatu Gliwickiego, a 150 tysięcy złotych dołożyła ze swego budżetu Gmina Sośnicowice. Droga jest obecnie dostosowana do ruchu ciężkich pojazdów, ma nową, wzmocnioną nawierzchnię, wyremontowane także zostały rowy przydrożne i zjazdy.

Inwestycję w imieniu Powiatu Gliwickiego prowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach.  Jak informuje ZDP w swym komunikacie, z uwagi na trwające czynności porządkowe oraz prace poprawkowe, możliwe jest wystąpienie na wspomnianym odcinku drogi przejściowych utrudnień w płynności przejazdu, za co z góry przeprasza. Utrudnienia te powinny ustąpić w okresie jednego tygodnia.