Dom Pielgrzyma powstał w Toszku

Toszecka parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej we współpracy z Gminą Toszek wyremontowała pomieszczenie gospodarcze na rzecz powstania Albergi – Domu Pielgrzyma podążającego szlakiem św. Jakuba.

Remont wykonany został w ramach projektu unijnego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Jego głównym celem było przywrócenie wartości użytkowej obiektu znajdującego się na terenie parafii z przeznaczeniem na powstanie miejsca noclegowego dla pielgrzymów odwiedzających gminę Toszek.

W ramach projektu nastąpiła przebudowa obiektu poprzez powstanie łazienki, toalety oraz wyodrębnienie aneksu kuchennego, wykonano także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz posadzki, zainstalowano ogrzewanie co i instalację elektryczną, a świetny efekt dało wyczyszczenie kamiennych ścian.

Projekt obejmował również zakup wyposażenia: 2 łóżek piętrowych zapewniających 4 miejsca noclegowe oraz aneksu kuchennego ze zlewozmywakiem.

Kwota dofinansowania otrzymana w ramach projektu wyniosła ponad  49 tys. zł.